13.12.2017. 13:01
   

CSDD kopā ar partneriem glābs “tumšos gājējus” Rēzeknē

Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, diennakts tumšajā laikā lietojot gaismu atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem, CSDD kopā ar biedrību “Latvijas Samariešu apvienība” un Valsts policiju kampaņas “Esi gaismas vest-nesis!” ietvaros turpina reģionālos gājēju drošības reidus.

Foto no CSDD arhīva

Pirmais Latgales reids notiks ceturtdien, 5.novembrī, plkst.17.00 Rēzeknē, pie CSDD nodaļas (adrese: Jupatovkas iela 1a, Rēzekne). Iepriekš līdzīgi pasākumi notikuši Ogres, Kuldīgas un Valmieras apkārtnē, kur gaismu atstarojošās vestēs ieģērbti gandrīz 500 gājēji un velosipēdisti.

Arī šogad vestes tiek dalītas sadarbībā ar CSDD ilggadējo sadarbības partneri Latvijas Samariešu apvienību, kas palīdz atstarojošo vestu dalīšanā visā Latvijā, kā arī reidu laikā, uz neapgaismotiem ceļiem ārpus apdzīvotām vietām. “Esam domājuši, kā šogad aizsniegt vistālākos Latvijas nostūrus un vestes iedot tieši tiem cilvēkiem, kuriem tās ir visvairāk nepieciešamas un kuri tās nevar iegādāties. Ne visiem mēs varēsim vestes iedot bez maksas. Tādēļ šogad ir gandrīz 800 vest-niecības punkti, kuros cilvēki varēs par īpašām kampaņas cenām iegādāties gaismu atstarojošas vestes. Tāpat mēs aicinām uzņēmējus, pašvaldības, mācību iestādes un vecākus – rūpēties par saviem tuvajiem, ieģērbjot viņus gaismu nesošā un drošā apģērbā,” uzsver CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Šī gada deviņos mēnešos Latgales reģionā bojā gājuši četri gājēji, bet ievainoti – 51. Oktobra sākumā Krustpils novada Kūku pagastā kāda automašīna uzbrauca 1954.gadā dzimušam gājējam, kurš no gūtajām traumām nomira notikuma vietā. Negadījums notika pēc desmitiem vakarā uz autoceļa Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Terehova. Kā liecina CSDD apkopotie dati, oktobrī, novembrī un decembrī bojā iet tikpat daudz cilvēku, cik gada pirmajos deviņos “gaišajos” mēnešos. Šajā oktobrī jau ir deviņi bojā gājušie gājēji, kas nozīmē, ka katru trešo dienu uz Latvijas ceļiem iet bojā gājējs un katru dienu tiek savainoti pāris gājēji un / vai velosipēdisti.

Lai mazinātu negadījumu skaitu un pievērstu sabiedrības uzmanību, CSDD kampaņas “Esi gaismas vest-nesis!” ietvaros plānots bezmaksas izdalīt vismaz 20 tūkstošus vestu visā Latvijā. Atstarojošo vestu saņemšana pieejama arī aptuveni 120 mobilajās vest-niecībās autobusos (“Nordeka”, “Liepājas autobusu parks” un CATA), Latvijas Samariešu apvienībā un reģionos esošajās nevalstiskajās organizācijās. Savukārt iegādāties vestes iespējams 757 vest-niecību punktos visā Latvijā – Latvijas Pasta nodaļās, Statoil DUS un veikalos MAXIMA.

Autovadītājs gājēju, bez gaismu atstarojošas vestes, uz ceļa pamana tikai 25–40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar ātrumu 90 km/h, šo ceļa posmu viņš veic 1–2 sekundēs, kas ir pārāk mazs laiks, lai reaģētu un nepieciešamības gadījumā nobremzētu un / vai apbrauktu gājēju. Atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs pamana 140 metru attālumā, ja transportlīdzeklis brauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem, bet 400 metru attālumā – ja iedegti tālās gaismas lukturi. Atstarojošās vestes cilvēku padara 5–10 reizes pamanāmāku.

Kampaņa “Esi gaismas vest-nesis!” tiek daļēji finansēta no OCTA līdzekļiem.

CSDD Sabiedrisko attiecību daļa

04.11.2015. 11:33 Ziņa ievietota pirms 2 g.


Sūtīt komentāru

Komentāri tiek publicēti tuvāko darbadienu laikā. Rupjus, neētiskus, cilvēka godu un cieņu aizskarošus, rasu un nāciju naidu veicinošus ziņojumus, kā arī ziņojumus, kas satur reklāmu vai nav par attiecīgo tēmu, nepublicējam. Pie ziņas ir redzami visi publicētie komentāri - gan latviešu, gan krievu valodas sadaļā.


 
© 2017 Rēzeknes pilsētas dome | Pēdējās izmaiņas: 16.12.2016