Sākumlapa / Par Rēzekni / Ģeogrāfiskais raksturojums
18.01.2018. 5:33
   

Ģeogrāfiskais raksturojums

(A. Lebeda foto)

Rēzekne ir ne tikai Latgales vēsturiskais un garīgais, bet arī ģeogrāfiskais centrs. Tās atrašanās divu stratēģiski svarīgu transporta maģistrāļu un dzelzceļa līniju (Rīga–Maskava un Sanktpēterburga–Varšava) krustpunktā rada labus priekšnosacījumus pilsētas veiksmīgai attīstībai.

Rēzekne ģeogrāfiski tuvu atrodas no robežas ar Krieviju, Lietuvu un Baltkrieviju. Tā kļuvusi par Eiropas Savienības un Ziemeļatlantijas Līguma Organizācijas (NATO) robežpilsētu ar Austrumiem. Pilsēta atrodas 242 km attālumā no Rīgas, 685 km attālumā no Maskavas, 450 km attālumā no Sanktpēterburgas un 860 km no Varšavas.

Rēzekne izvietojusies Latgales augstienes ziemeļu nogāzē. Viszemākais Rēzeknes punkts atrodas 130 metrus virs jūras līmeņa, taču augstākais punkts pilsētā sasniedz ap 187 metrus virs jūras līmeņa. Dabiskais reljefs pilsētā ir paugurains; planēšanas un apbūves rezultātā tas ievērojami izmainīts un vidējais augstums pilsētā ir 130-150 metri virs jūras līmeņa.

Gluži tāpat kā Roma, Rēzekne guļ uz septiņiem pakalniem un savus līkločus tai cauri met Rēzeknes upe, kas savieno Latvijas lielākos ezerus - Rāznu un Lubānu, tās kopgarums ir apmēram 10 km.

Rēzekne atrodas mēreni mitrajā Atlantijas kontinentālajā klimata joslā ar samērā vēsām vasarām un maigām ziemām.

Pilsētas platība ir 1748 hektāri. 70% pilsētas teritorijas ir apbūvēta, zaļie apstādījumi aizņem 13% pilsētas, bet 15% ir rūpnieciskā zona.

 
© 2018 Rēzeknes pilsētas dome | Pēdējās izmaiņas: 18.02.2008